Yeni Escort bayan Filiz

Sağlıklı Zayıflama Önerileri

Günümüzün en güncel ve üzerinde en çok durulan konularından biri olan zayıflama; bugün pek çok insan tarafından sohbetlerde, internet sitelerinde ve diğer platformlarda en çok takip edilen olaydır. Birçok yerde hızlı zayıflama, kısa zamanda fazla kilo kaybı gibi vaadlere de pek sık rastlar olduk. Bunu zayıflama ilaçları, bölgesel zayıflamayı öngören aletler, sağlıksız ve hatta bazen öldürücü diyetler takip etmektedir.

Çoğu insan hızlı zayıflamayı hedefleyip sağlığını bozmakta; anoreksiya, depresyon, kanserler, mide ve bağırsak hastalıkları gibi birçok sağlık sorunuyla karşılaşmaktadır. Gittikçe çoğalan diyetisyenler, dilden dile yayılan diyetler de bunu desteklemekte ve ani kilo kaybıyla beraber hastalıkları beraberinde getirmektedir. Peki, sağlıklı zayıflama nasıl olmalıdır?

Öncelikle işe kilo ve boy orantısını, vücut yağ oranı ve kemik ağırlığını ve buna göre vücudunuzun ideal kilosunun ne olduğunu, risk sınırında ya da üstünde olup olmadığınızı öğrenmekle başlamalısınız. İdeal kilonuzu öğrendikten sonra çıkan sonuç obezite seviyesinde ya da sınırındaysa mutlaka bir diyetisyenden yardım almalısınız. Aksi halde kilo vermek isterken daha çok kilo alabilir ya da sağlığınızı ciddi anlamda bozabilirsiniz.

Bunun yanında ideal kilonuzdaysanız fakat yine de bir kaç kilo daha vermeniz gerektiğini düşünüyorsanız aşağıdaki sağlıklı zayıflama önerileri size yardımcı olcaktır.

Fakat bu önerileri yine de mide, kalp ya da bunlar gibi ciddi bir sağlık sorununuz varsa doktorunuza danışmadan denememenizi öneriyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir