Suluova Genç Escort Bayan Nilay

Hellim Peynirli Diyet Makarna Tarifi, Makarna oldukça pratik yapılabilen ve sevilen bir tariftir. Yapımı oldukça kolay olan bu tarif, birçok sos ile yapılabilmektedir. Diyette olan okurlarımız için, kalorili soslar yerine, daha az kalori barındıran sebzeler ile yapılabilen bir makarna tarifi hazırladık. İlla diyette olanlar bu tarifi yapabilir diye bir şey yok. Diyet olan her şey tatsız, tuzsuz, lezzetsiz olarak düşünülür. Bu düşünce yanlıştır.

Hellim Peynirli Diyet Makarna Tarifi

Diyet tarifler, daha az kalori barındıran, daha sağlıklı malzemeler ile yapılmaktadır. İster diyet yapın, ister sağlığınıza dikkat edin, bu tariflerden yararlanabilirsiniz. Üstelik tadı, tuzu, lezzeti gayet yerinde olan tariflerdir. Hafif bir şeyler yemek istediğinizde, rahatlıkla tercih edilebilecek bir tarif olan hellim peynirli diyet makarna tarifi, malzeme sayısı bakımından da oldukça azdır. Dilerseniz artık tarifimizin önce malzemelerine, daha sonra da yapılış aşamalarına geçelim.

Diyet Tarifimiz İçin Gerekli Olan Malzemeler:

  • 1 paket makarna
  • 2 dilim hellim peyniri
  • 4 yaprak marul
  • 5 tane çeri domates
  • 1 çorba kaşığı zeytinyağı
  • Tuz, karabiber, pul biber

Tarifin Yapılışı:

Öncelikle makarnamızı haşlamak için bir tencere alıyoruz. İçerisine 1 çorba kaşığı zeytinyağımızı ekliyoruz. Sonra içine yeteri kadar su koyup kaynamaya bırakıyoruz. Yağ koymamızın amacı, makarnalarımızın birbirine yapışmasını önlemektir. Suyumuz kaynayınca tuzunu atıp, ardından makarnalarımızı da ekliyoruz. 10-12 dakika kadar haşlıyoruz. Süre tamamlandığında makarnalarımızın suyunu iyice süzüyoruz. Makarnalarımız bir kenarda soğurken, bizde malzemelerimizi doğramaya geçiyoruz.

Eğer makarnanızı daha sıcak servis etmek istiyorsanız, makarnalarımız haşlanırken de malzemelerinizi doğrayabilirsiniz. İlk olarak 2 dilim hellim peynirimizi küp küp olarak doğruyoruz. Sonra 5 tane çeri domatesimizi de küp küp olarak doğruyoruz. Son olarak, marul yapraklarımızı ne çok küçük ne de çok iri olacak şekilde doğruyoruz. Hafiften soğumuş makarnamızın içerisine doğradığımız malzemelerimizi katıyoruz. Baharatlarımızdan da yeterli miktarda atıyoruz.

Eğer acılı seviyorsanız, pul biber miktarını arttırmak, diyet tarif özelliğini biraz daha arttıracaktır. Güzelce karıştırıyoruz. Bir porsiyon bir öğün için yeterli olacaktır. Diyet bir tarif olması porsiyon sayınızı arttırabileceğiniz anlamına gelmemektedir. Hellim peynirli diyet makarna tarifimiz, servis edilmeye hazırdır. Afiyet olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir