Suluova Genç Escort Bayan Ceyda

Evlilikte Beklentiler Nelerdir?

Evlilikte beklenti kişilere göre farklılıklar göstermektedir. Kimi daha iyi bir statü ve sosyal yaşam arzular kimi daha özgür olacağını düşünür kimi gezmek eğlenmek, duygu paylaşımında bulunmak, çocuk sahibi olmak, sayılmak, sevilmek, ayrı bir konuma gelmek, aileyi memnun etmek gibi çok farklı değişkenler sıralanabilir ama en çok ihlal edilen konu ise sorumluluk sahibi olmaktır.

Evlilik karşılıklı bir sorumluluğu ardından getirir. Öncelikle evlilikle beklentilere girmeden önce  evlilik müessesesi nedir beni ne gibi sıkıntı ve mutluluklar bekliyor gibi araştırma yapmalı tecrübeli büyüklere danışmalı ve gözlem yapılmalı mantık çerçevesinde objektif bir bakış açısı değerlendirilmeli. Ailenin rızasını alarak evlenme mevzusu bu açıdan önemlidir. Evlenme yaşında ki gençlerimizin gözleri bunu görecek durumda olmadığı için yanlış tercihlerde bulunmamak adına önemli bir konudur.

Öncelikle evlilikle birlikte birçok sıkıntıya eşle birlikte göğüs gerip iman çerçevesinde çocuklar yetiştirebilecek bir eş adayı bulmanız tavsiye edilir. Karşınızda ki insanın anlayışlı olması sizi anlaması duygularınızı rahatça paylaşacağınız biri evlilikteki beklenti daha olumlu kılacaktır. Bu yüzden  duygu, düşünce, davranış alanında kültürel bağlamda denklik aranmalı bu denklik daha sağlıklı evlilikler kurmanızda yardımcı olacaktır. Başka bir bağlamdan bakarsak sevgi çerçevesinin yanında güven daha önemli mevzudur.

Karşınızda ki insanı iyi değerlendirip seçmeniz gerekmektedir tabi bu seçimleri yaparken olumsuz yaklaşımlarda bulunulmamalı daha iyi nasıl olur yaklaşımında bulunmak olumlu sonuçlar verecektir. Evlilikte maddi yönelimli bir beklenti çokta olumlu sonuç vermeyecektir. Pahalı eşyalara, masraflı düğünlere olan yönelim evlilikte bir beklentiyse baştan bir eyvah denilir. Maddi içerikli beklentiler sizi bir zaman mutlu eder. Bundansa eşimi nasıl daha mutlu ederim az eşyayla huzurlu bir yuva nasıl kurabilirim gibi sorunlara olumlu yaklaşmak günümüzde evlilikten uzak gençlerimiz için çözüm odaklı olacaktır.

Flörttense bazı  sıkıntılar göze alınarak yuva kurulmanın mutluluğu paha biçilmezdir. Tabi bu konuda öncelikle aile bilinçlendirilmeli imkân dâhili varsa askerlik, okul vs. gibi işlere takılmamalı çünkü önemli olan sizin yavrunuzun geleceğe ve temiz nesiller yetiştirmektir. Evliliği arzulayıp da bu durumdan kurtulamayan çok sayıda gencimiz vardır öğrencilere evlilik kredisi mevzusunda olan talep bunun açıkça bir göstergesidir.

Madem gençlerimiz evlenmek istiyor aile olarak onları en iyi şekilde bilinçlendirerek nelerin sizi beklediğini söylemek  bizlere düşer. Dediğim gibi öncelikle eşya, düğün, gelinlik mevzusu beklenti olmaktan çıkmalı iki taraf içinde zorlayıcı olmadan ortak noktada buluşulmalı önemli olan mevzu evlilikten sonraki aşamada karşılaşılacak maddi olsun ailevi olsun sıkıntılarla mücadele edebilmek eşinizin sorumluluğuna ortak olarak birbirinizi bilgilendirip rızası olacak yerlerde ve işlerde bulunmak bu saygıyı koruyabilmek ilk fırsatta ayrılırız gibi kolay kaçışlara gitmemektir.

Zaten kaçmak gitmek kolay olandır önemli olan sabretmektir. Sabır ise susmak değil mücadele etmektir. Yani ki bir sıkıntı olunca kavga edip çekip gitmek değil karşılık kendinizi kontrol ederek konuşup halletmektir marifet. Şöyle düşünün bu sıkıntılar elbet geçecek ama bize kalan ne olacak mevzuyu uzatmak sadece evliliğin yıpranmasına meydan verir buna engel olmak amacıyla benlikten benim dediğim olasılıktan uzak bir ahlak sergilemeli biz olmalısınız. Biz olmayı başaran âşıklar mutluluğu yakalayanlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir