Suluova Escort Bayan Ecem

Yemeklerinizi Baharatlandırın

Baharatların kilo verdirici etkisi kanıtlanmış bir gerçektir. Özellikle acı kırmızıbiber ile yapılan yemekleri yemek, metabolizma hızını artırmaktadır. Sizlerde yemeklerinizin içine acı biber ekleyerek, biberin yağ yakıcı etkisinden faydalanabilirsiniz.

Porsiyonlarınızı İkiye Bölün

 Acıktığınızda hızlıca yemek yerine; yavaş yavaş, çiğneyerek yiyin. Bu şekilde midenize fazla yüklenmeden, daha çabuk doyarsınız. Bir başka öneri ise; porsiyonlarınızı ikiye bölün ve ilk kısmını, size anlattığım şekilde yiyin. Geriye kalan porsiyonu, 20 dakika sonra yemeye çalışın. Göreceksiniz ki, karnınız doygun ve diğer kalan yemeğe yer kalmamış.

Daha Çok Yürüyün

Spor yapmak en güzeli ama spor için vaktiniz yoksa daha çok yürüyün. Bir durak önceden inerek evinize dönün, ya da asansör kullanmamaya çalışın. Kendinize yürümek için fırsat oluşturun.

Düzenli Uyku Alışkanlığı Edinin

Düzenli uyku, sağlıklı bir yaşamın vaz geçilmez ön koşuludur. Düzenli uyku alışkanlığı edinin ki, kilo almaya meyilli olmayın. Araştırma sonuçlarına göre, uyku sistemi bozuk olanlar, daha hızlı kilo almaktadırlar.

 Süt İçin

Kalsiyum yönünden zengin beslenenler daha hızlı kilo verdiği saptanmış. Sizlerde hayatınıza; süt, yoğurt, peynir ekleyerek, daha çabuk kilo verebilirsiniz. Süt için ya da kefir, ya da yoğurt yiyin, kalsiyumu canınız nerden almak istiyorsa, oradan alın.

Kahvaltı Yapın

Gün içerisinde gereksiz acıkmalarınızın önüne geçebilmek için sağlıklı kahvaltı ile güne başlayın. Ne kadar erken kalkarsanız kalkın ama kahvaltı yapın. Kahvaltı yapmadan evden çıkarsanız, iş yerinde poğaça çaya mahkum kalırsınız.

Eve Abur Cubur Taşımayın

Ne kadar gelen misafirler için aldığınızı iddia etseniz de; siz de biliyorsunuz ki, evde bu gereksiz yiyeceklerden varsa, pekala afiyetle yiyorsunuz. Bunun için eve abur cubur taşımayın. Bu sayede, hem kilo almaktan kurtulursunuz hem de gereksiz masraftan.

Yemeklerinizin Yanına Salata Ekleyin

Karnınızı kilo aldırıcı yemeklerle doldurmak yerine; öğünlerinizin de salataya yer verirseniz, hem hızlıca doyar hem de sağlıklı bir öğün oluşturursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir