Cansu Escort Bayan Cansu

Zayıflama ve Zayıflamanın ipuçları Nelerdir? Özellikle yaz döneminde hepimiz bir şekilde kilo vermeye çalışırız. Yaz günlerinin gelmesiyle deniz sezonu açılıyor ve herkes bir şekilde kendini ya spor yaparken ya da diyet yaparken buluyor. Peki, zayıflama konusunda yanlış bildiğimiz gerçekler nelerdir? Sorusunun cevabını sizler için araştırdık. Çoğumuz zayıflayalım derken kendimizi kilo almış olarak buluyoruz.

Zayıflama ve Zayıflamanın ipuçları Nelerdir?

Nasıl kilo verebiliriz? Özellikle kilo vermek istediğiniz dönemde televizyon ve bilgisayardan uzak durun. Mümkün olduğunca hareket edin. Kış aylarında bilgisayar ya da televizyon başında zaman geçirdiğiniz sürece çenenizde boş kalmayıp bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Öğünleri fazlalaştırın. Ara öğünleri sıklaştırarak, porsiyonları azaltın. Sağlık açısından bol su için. Günde en az 2 litre su tüketin. Aşırı yağlı yiyecekler olmadığı sürece, canınızın çektiği her şeyden yiyebilirsiniz.

Havalar güzelleşiyor ve yaz mevsimi kendisini göstermeye başladı. Bu sebeple evde oturup tembellik yapmak yerine bol yürüyüş yapın. Günde 45 dakikalık yürüyüşle, kilo almanız önlendiği gibi vücudunuzun da toparlandığını, cildinizin sıkılaştığını göreceksiniz.

Aynı zamanda gün içerisinde dinlenmenizi sağlayan 20-25 dakikalık şekerlemeler, hayat kurtarır. Yorgunum deyip tüm günü yatarak geçirmek yerine kısa uykular sizi rahatlatır ve enerjinizi toplamanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir