Bakire Escort Bayan Aslıhan

Öncelikle kilonuza göre almanız gereken günlük kalori miktarınızı hesaplayıp diyetinizi buna göre belirlemeniz gerekmektedir. Almanız gereken maksimum kaloriden sonraki her bir kalori size ne yazık ki fazla kilo olarak geri dönecektir. Bütün gününüzü üç ana ve üç ara olmak üzere altı öğüne bölmenizde fayda var.

Güne her sabah mutlaka 1 bardak, içine bir kaç damla limon koyduğunuz ılık suyu içerek başlayabilirsiniz. Bunu kahaltıdan yarım saat önce içmeniz kâfidir. Sonrasında beyazlardan uzak duracağınız hafif bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Kahvaltı ile öğle yemeği arasındaki öğününüzü 1 kâse yoğurt, 1 meyve, 1 avuç kuru meyve ya da kuru yemiş ya da bunlar gibi atıştırmalıklarla geçirebilirsiniz.

Bu öğünleri yanında su ile desteklemek de oldukça önemlidir. Lakin herşeyin olduğu gibi ne yazık ki suyun da fazlası zarar. O yüzden suyu da abartmadan, yine kilonuza göre almanız gereken günlük sıvı miktarı ölçüsünde tüketebilirsiniz.

Öğle yemeğinizi ızgara et çeşitleri ve yeşilliklerle tamamlayabilirsiniz.

Öğle ile akşam arasındaki öğününüzü yine ilk ara öğününüz gibi kuru meyve, kuru yemiş gibi atıştırmalıklarla geçirebilirsiniz. Tavsiyemiz akşam yemeğini de hafif ama doyurucu bir şekilde tamamlamanız.

Son ara öğününüzü küçük atıştırmalılarla sonlandırdıktan sonra mümkünse yatıncaya kadar gereksiz kalori almayın. Diyetiniz süresince şekersiz olması şartıyla dilediğiniz kadar çay ve kahve tüketebilirsiniz. Tabii bir de diyetinizi ölçülü sporla desteklerseniz sağlıklı ve kalıcı kilonuza daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir