Amasya VIP Escort Bayan Hürrem

Ani Açlık Krizlerini Önlemek için Öneriler! Diyet yaparken oluşan ani açlık krizleri sizinde baş düşmanınız olabilir. Bu açlık krizlerine boyun eğip buzdolabına saldıranlardan mısınız? Aslında bu durumda dikkat etmeniz gereken asıl konu kan şekeri dengenizi korumanız.

Ani Açlık Krizlerini Önlemek için Öneriler!

Diyet yaparken çabuk acıkıyorum; Bu aslında diyet yapanların sürekli söylediği, sonunda diyeti bozmasına neden olan bir cümle. Temel kural uzun süre aç kalmamak. İster hedefiniz kilo vermek, ister kilonuzu korumak olsun doğru beslenme alışkanlığını kazanmanız gerekmekte.

Ne kadar az yersem o kadar çabuk kilo veririm? Bu tamamen yanlış. az yemeniz değil günde 6-7 öğün tüketmeniz gerekmekte. Kan şekerinizin düşmesi sonucu gerek diyeti bozmak, gerekse kilo verememek ile sonuçlanacak bir eylemdir. Yemek yedikten 2-3 saat sonra açlık hissi duyabilirsiniz. Bunu sürenin uzaması için şeker ve tuz içeren yemekleri mümkün olduğunca kısmanız gerekiyor. Beyaz ekmek yerine tam tahıllı ekmek tüketin. Ara öğünlerde meyve, süt, yoğurt, peynir tüketin. Meyveleri mümkün olduğunca kabukları ile yiyin. Her öğün Sebze tüketmeye özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir