Amasya Ucuz Escort Bayan Vildan

Yulafın Güzelliğe Faydaları Nelerdir? Tahıl grubunun içinde belki de en sağlıklısı ve faydalısı olan besin yulaftır. Özellikle kilo verme konusunda çok etkilidir. Sabah kahvaltısında bir kâse sütlü, kuru meyveli yulaf tüketmek diyetin en önemli parçasıdır. Uzmanlara göre yulaf, her derde deva, oldukça sağlıklı bir besin. Yulaf; Bakır, çinko, selenyum, tiamin (B1 vitamini) ve niasin (B3 vitamini) gibi vitaminleri içeriyor. Bunlar cildi besliyor ve güzelleştiriyor.

Yulafın Güzelliğe Faydaları Nelerdir?

Ciltte sivilce, akne, iltihap ve tahrişi azaltıyor. Akne maskelerinde de yulaf çok sık kullanılıyor. Kişisel bakımda doğal maske ve peeling tariflerinde var. Banyonuzda da vücut bakım ürünü olarak yulaf özlü ürünler kullanabilirsiniz. Yulafla suyu haşlayarak karışımı akneli cildinize sürebilirsiniz. Ciltteki fazla yağı ve bakterileri emer. Cilde duruluk verir ve sivilceleri önler. Yulaf aynı zamanda saçları yağlardan arındırır.

Kuru şampuan modasına siz de uyun ve yulafı blenderden geçirip kuru toz şampuan olarak saçlarınıza uygulayın. Yulaf cilde nem verir. Sıcaklarda kaybedilen nemi geri kazandırır. Yüzünüz parıldar ve aydınlık kazanır. Avokado ile yulaf ezme maskesi bu görevi üstlenecektir. Cilt güzelliğinde çok büyük yeri olan yulaf cildi ölü derilerden de arındırır. Pişmiş yulaf ılık su ile karıştırılarak yüze peeling olarak uygulanır.

Bu maske cilde nazikçe masaj yaparak uygulanmalıdır. Ardından yüz durulanır. Yulaf, tahrişi ve kaşıntıyı önler ve varsa da durdurur. Dış etkenlerden tahriş olan deriniz egzama gibi çeşitli tahrişli sorunlara gebe kalabilir. Küvete yulaf doldurup içine girmeniz yeterlidir. Cildin pH değeri dengelenir, kaşıntı ve tahriş azalır, kuruyan cilt nem kazanarak beslenir. Saçlarınız kuruduysa denizde havuzda yıprandıysa, çare yine yulaftadır.

Parlak, nemli, ışıltılı, ipek gibi saçlar için yulaf kullanın. Kuruyan saçları uçtan köke kadar besler. Sulu yulaf ezmesi saçın kuru kısmına başa sürülür 30 dakika sonra durulanır. Saçlarda kepeği de önler yulaf. Saç deriniz kaşınıyor ve kepekler dökülüyorsa kepek şampuanınızın içine hazırladığınız yulafı ekleyin. Saçlarınızı bununla bir süre yıkayın. Ciltteki gözenekleri açar, yağı kiri alır, cildi temizler. Temiz ve nemli bir cilde kavuşturur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir