Amasya Türbanlı Yeni Partner Şeyda

Türk Kahvesi ile Peeling Nasıl Yapılır? Geleneksel içeceklerimizden biri olan Türk Kahvesi, bize sunduğu keyif dışında da pek çok işe yarıyor. Uzman kişiler, Türk kahvesinin faydalarını öve öve bitiremiyorlar. Aşırıya kaçmadığımız sürece, sağlığımıza da iyi gelen Türk kahvesi, aynı zamanda güzelliğimizin de koruyucusu haline geldi. Hanımlar, daha da güzelleşmek ve bakımlı olmak için, Türk kahvesinden yapılan doğal peelingleri tercih ediyorlar. Türk Kahvesi ile Peeling Yapılışı oldukça kolay. Bizde,Türk Kahvesi ile Peeling Nasıl Yapılır? ile ilgili birkaç tarifi sizinle buluşturuyoruz.

Türk Kahvesi ile Peeling Nasıl Yapılır?

Kahvenizi bir güzel içtikten sonra, telvesinde faydalanabilirsiniz. Taze telve ile az bir miktar zeytinyağını karıştırmak oldukça kolaydır. Bu karışımı yüzünüze, parmak uçlarınızı kullanarak sürün. Bir müddet masaj yapın. On dakika kadar bekledikten sonra da, soğuk su ile temizleyin. Bu karışım, ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda, siyah nokta problemi olanlar için de, etkili bir maske olacaktır. Hassas cilde sahip olanlar maskeyi haftada bir kere uygulayabilirler. Eğer hassas bir cildiniz yoksa haftada iki kere de uygulayabilirsiniz.

Size vereceğimiz diğer tariflerden biri de, limonlu kahveli peelingtir. Yine evde, kolayca hazırlayabileceğiniz bu maskenin sonuçlarına inanamayacaksınız. Bu peelingi hazırlamak için, bir yemek kaşığı kuru Türk kahvesi ve üç çay kaşığı limon suyu yeterlidir. Yapacağınız tek şey, limon ve kahveyi birbirine karıştırmak. Karıştırırken, yumuşak bir kıvamda kalmasına özen gösterin. Eğer size yumuşak gelmiyorsa, birkaç damla limon suyu ekleyerek, gerekli yumuşaklığı sağlamaya çalışın.

Bu maskeyi yüzüne sürerken, göz çevrenizden uzak tutmaya büyük önem verin. Çünkü limon suyu, asit barındırmaktadır. Ve bu asit, gözlerinize zarar verebilir. Bu sebeple kesinlikle gözden ve çevresindeki hassas deriden uzak tutulmalıdır. Maskeyi sürdükten sonra, yedi dakika kadar cildinizde bekletmeniz yeterlidir. Daha sonra soğuk su kullanarak, iyice durulayın. Limon suyunun özelliklerinden biri de, cildi güneşe karşı hassaslaştırmasıdır. Bu sebeple, maskeyi gece yapmanız daha iyi olacaktır.

Sabah yapıp, dışarı çıkmanız, cildinizi hassaslaştırabilir. Bu maske, diğer maskenin yaptığı gibi, ölü derilerden kurtulmanızı sağlayacaktır. Sivilce problemi olanlar için de, oldukça etkili olacaktır. Maskeyi en azından haftada bir gün uygulamanız önemli! Fakat yağlı ya da karma cilde sahipseniz, haftada bir kereden fazla da maskeyi uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir