Amasya Türbanlı Escort Bayan Sude

Yüz Sarkmasını Önleyen Maske Tarifi!

Yüz Sarkmasını Önleyen Maske tariflerinden ilki, Maya maskesi. Oldukça etkili maskelerden biridir. Kolaylıkla, evinizde hazırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler ise maya ve süt. Bu kadar! Bir yemek kaşığı mayayı, bir iki yemek kaşığı süt ile karıştırınız. Karışımın krem kıvamına gelmesi gerekiyor. Bu hali alana kadar karıştırmaya devam edin.  Cilt yapınız kuru ise, bir çay kaşığı zeytinyağı eklemek iyi gelecektir.

Zeytinyağının, doğal olmasına özen gösterin. Eğer aksine, yağlı bir cilt yapısına sahipseniz, iki üç damla limon suyu ekleyebilirsiniz. Limon suyu, cildinizin yağını alacaktır. Krem kıvamına gelen maskeyi yüzünüze uygulayın ve yirmi dakika kadar bekletin. Sonrasında, bolca ılık su ile cildinizi temizleyin. Haftada bir kere bu maskeyi uygulamanız, ileriki yaşlarda yaşanacak cilt sarkmalarının görülmesini engelleyecektir.

Sarkmayı önleyecek bir diğer maskemiz ise, Ayva maskesi. Maske için gerekli malzemeler, ayva ve baldan oluşuyor. Çeyrek çay bardağı su kullanarak, çekirdeklerini almış olduğunuz ayvayı kaynatınız. Kaynadıktan sonra, üstünü kapatarak demlenmeye bırakın. Demlenme süresi, on beş dakikayı bulacaktır.

Daha sonra içerisine, tek çay kaşığı bal ilave edin ve iyice karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı, daha önceden temizlemiş olduğunuz yüzünüze sürün. Sürdükten sonra, yarım saat kadar bekleyin. Sonra da, bol su ile cildinizi durulayın. Daha iyi sonuç vermesi için, maskeden sonra, kayısı çekirdeği yağı kullanarak cildinize masaj yapabilirsiniz. Bu maskeyi de, haftada bir kere gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir