Amasya Merkez Escort Bayan Melda

Göbek Yağlarını Eritme

Göbek yağı her kadının en büyük kâbuslarından biridir ve vücudumuzu bozan, şekilsiz gösteren en önemli etkinliklerden biridir. Bu yazımızda göbek yağlarından kurtulmanın yollarını anlatacağız. Çoğu bayan kış aylarında vücutlarına gereken önemi göstermez ve bu sayede çabucak kilo alırlar. Örneğin kışın istediği yiyecekleri “Ne olacak zaten kış ayındayız, kim görecek” diyerekten kendilerini salarlar. Bu durum ilkbahara doğru kötü yönlerini gösterir ve fazladan yediğimiz yiyecekler vücudumuzda yağ olarak depolanır. O yüzden işimizi yaza bırakmadan her zaman dikkatli olalım ve fit bir vücuda sahip olmak için yediğimiz yiyeceklere dikkat edelim.

Peki, fazla yağlardan kurtulmak için neler yapacağız?

İlk olarak oturmamıza dikkat etmemiz gerekir, her zaman dik oturmaya özen göstermeliyiz.
Bulunduğumuz ortamlarda boş vaziyetteyken göbeğimizi içeri çekip bırakalım, böylelikle belimizde zamanla bir incelme olacaktır.

  • Gövde kaslarımızı çalıştıralım ve sık sık su içelim.
  • Egzersiz topunuz varsa bu topu kullanarak vücudumuzu eğip, bükelim. Bu hareketleri ne kadar çok yaparsak o kadar iyi olur. Ancak sırt ve bel ağrısı gibi durumlarda bu hareketten uzak durmakta fayda var. Vücudumuzu inceltelim derken daha ciddi hasarlara yol açmayalım.
  • Her gün düzenli olarak mekik çekelim. Ortalama 25 mekik vücudumuzun karın bölgesine iyi gelecektir ancak çekemeyenler için yavaş yavaş bu sayıyı yükseltebilirsiniz. Örneğin 10 mekik ile başlayıp 30 mekiğe çıkmak en fazla 15 günümüzü alır.
  • Bir sandalye bulalım ve tam ucuna oturup ayaklarımızı yere koyalım. Ellerimizi de kalçalarımızın kenarına sandalyeye dayayalım. Yani kalçamız, dizimiz ve bileklerimiz birbirine 90 derece açı olmalı. Vücut ağırlığımızı dışarı verelim ve böylece ağırlığımızı ellerimize ve bacaklarımıza yüklemiş oluruz. Kalça kaslarımızı sıkarak, gövdemizi sabit tutalım, sol ayağımızı ve sağ elimizi kaldıralım. Bu hareketleri 10 saniye boyunca yapalım ve sonra aynı hareketi diğer kol ve bacağımızla yapalım. Bu hareketi 8-10 kez yapalım.
  • Yere yatarak karnımızı içeri çekip bırakalım. Bu hareketi de 10-15 kere tekrar edelim.
  • Yere sırtüstü yatalım ve ellerimizi boynumuzun altında kilitleyelim. Bu pozisyonda başımızı dizimize getirmeye çalışalım.
  • Yine sırtüstü yatarak avuçlarımızı göbeğimizin altına getirelim. Nefesimizi alıp karnımızı şişirelim ve sonra nefesimizi salarak karnımızı içeri doğru çekelim. 5 saniye bekleyerek yapalım bu hareketi. Bu hareketi günde 10-12 kere yapsak yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir