Amasya Kendi Evinde Görüşen Escort Bayan Handan

Alkali Diyeti Nedir ve Alkali Diyeti Etkileri Nelerdir? Alkali Diyeti Dr. Ender Saraç tarafından bizlere tanıtıldı. Kısa sürede kilo verilebileceği belirtilmekte. Bu diyetin temel prensibi vücuttaki PH dengesini alkali yöne çevirmek. Hayatımızda sürekli tükettiğimiz kızartmalar, hazır gıdalar, şeker, un vb. besinler nedeniyle ph durumumuz asidiktir. İnsan vücudunun 7,4 olan ph durumunu koruyarak kilo vermenizi hızlandırabilirsiniz.

Alkali Diyeti Nedir ve Alkali Diyeti Etkileri Nelerdir?

Yüksek asit nedeniyle uyuşukluk ve yorgunluk hissi artar. Sinir, mutsuzluk, migren veya mide rahatsızlıkları asidik ph durumunun en önemli göstergeleridir. Tabi bu sıkıntılar aynı zamanda holay hasta olmamıza, iyileşemememize neden olmakta. Börek, makarna gibi unlu gıdalar asit değerimizi arttırmakta ve kilo alımını kolaylaştırmaktadır.

Asit durumu yüksek besinlere örnek vermek gerekirse, Süt ve süt ürünleri, kümes hayvanları ve yumurta, ketçap mayonez gibi hazır soslar, gazlı içecekler ve alkol ürünleri ve aburcuburlar ilk sıradadır. Bunun gibi asidik besinleri tüketirken dikkatli olmak gerekiyor. Bu yüzden asidik beslenmeden uzak durmaya özen gösterelim.

Alkali besinler ise; Yeşillikler (ıspanak, hindi bağ, buğday çimi, nane, ısırgan otu vb.), Zerdeçal, Zencefil, Turp türleri, kuşkonmaz, soya, hurma, zeytinyağı, doğal tuz örnek gösterilebilir. Alkali su ve alkali diyetine uyabilmek için alkali beslenmeye özen göstermek gerekiyor. Alkali beslenme nedir? Alkali Diyeti Nedir? Alkali Diyeti Etkileri Nelerdir? Sorularını cevaplamak için yardımcı olmaya çalıştık. İlerleyen günlerde temel bir alkali diyeti örneğini sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir