Amasya Escort Vildan

Soğuk Havalar ve Kilo Verme! Kahvaltı Yapmadan Güne Başlamayın. Metabolizmanızı iyi bir duruma getirmek için güne kahvaltı ile başlamanız çok önemli. Sıkı bir kahvaltı ile güne başlamak sizi kuvvetlendirecek ve kilonuzu kontrol altına alacak hem de metabolizmanızın yavaşlamasını önleyecektir.

Soğuk Havalar ve Kilo Verme!

Metabolizmanızı Hızlandırın!

Soğuk kış aylarında metabolizma ve vücut kendini koruma altına almıştır ve yaza göre daha yavaş çalışmaktadır. Kışın yeme ihtiyacı artan biri daha çok karbonhidratlı ve yağlı yiyecek yeme hissi duyar. Soğuk havada terleme oranı çok az olduğundan metabolizma yavaş çalışır. Bu sebeple kışın kontrolsüz yeme durumunda kilo almak kaçınılmazdır.

Soğuk havalara karşı vücudun bağışıklık sistemi; hastalıklardan (grip, bronşit, soğuk algınlığı) kendini korumak için yağ yakımını engeller. Bu durumda bağışıklık sistemini güçlendirmek için kış meyvelerini çokça tüketmemiz gerekmektedir. Kış aylarında spor aktivitelerini arttırsak ve metabolizmamızı hızlandırırsak kışı istediğimiz gibi geçiririz.

Bol Bol Su İçin

Su vücudun bütün metabolik reaksiyonların temelini oluşturur. Kışın su kaybı yaza göre çok düşük olduğundan yazdaki kadar su tüketemeyiz. Ancak kışın susamasak bile metabolizmamızı çalıştırmak için günde ortalama 2 litre ( yaklaşık 10 bardak) su tüketmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir