Amasya Escort Yeni Selin

Evliliğinizi Kurtarmak için Neler Yapmalısınız? Kadın ve erkek ilişkisi günümüzde çok farklı bir hal almıştır. İlişkilerin ömrü giderek kısalmakta ve çiftler ne yaparlarsa yapsınlar ayrılık kaçınılmaz olmaktadır. Yapılan anketlere göre en çok ayrılma yirmi, yirmi beş yaşlarında yapılan evliliklerde bir yıl içinde gerçekleşiyor. Daha sonra yirmi beş ve otuz yaşları arasında yapılan evliliklerde bir ve beş yıl arasında boşanma gerçekleşiyor.

Evliliğinizi Kurtarmak için Neler Yapmalısınız?

Otuz yaş üstünde ise süre biraz daha uzayabiliyor. Buradan çıkarılabilecek sonuç gençken insanların daha tahammülsüz olduğu ve bir nevi yaşama açlığı duymaları olabilir. Başlangıçta birbirlerini sevseler de zamanla yapılan hatalar nedeniyle ve sık sık hata yapılması nedeniyle tarafların tahammülü giderek azalıyor. Sonunda ayrılığa varan birliktelik geriye dönüp bakıldığındaysa bir hata olarak görülüyor. Bazı çiftler aralarındaki aşkın bittiğini, cinsel ilişkilerinin neredeyse yok olduklarını fark ettiklerinde ilişkilerini kurtarmak için çift terapilerine katılabiliyorlar.

Psikologlar ve psikanalistler arasında özellikle bu alanda uzmanlık almış kişiler, grup terapisinde uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılan seanslarda çiftlerin arasındaki sorunun ne olabileceği üzerinde duruluyor, birbirlerini tanımaları sağlanıyor ve uzak açıdan bakmaları isteniyor. Sonuç olarak ya sorunu çözüp ilişkilerine daha güçlü bir şekilde devam ediyorlar ya da sorunun çözülemez boyutta olduğunu anlayıp boşanıyor ya da ayrı yaşamaya başlıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir