Amasya Escort Bayan Hale

Kış Aylarında Zayıflamanın Püf Noktaları Nelerdir? Kış aylarında zayıflamak daha kolaydır. Hatta daha da hırs yaratır. Çünkü bilirsiniz ki birkaç ay sonra deniz kum güneş mevsimi gelecek ve sizler plajlarda boy göstereceksiniz. Bu nedenle yaz aylarına kadar zayıflamanız ve fit bir vücuda sahip olmanız gerekmektedir. Bunun için neredeyse 5 ay gibi uzun bir vaktiniz var. Peki, kışın kolay zayıflamak için neler yapılabilir?

Kış Aylarında Zayıflamanın Püf Noktaları Nelerdir?

Öncelikli olarak vitamin ağırlıklı beslenmek çok önemli bir konudur. Çünkü siz diyet yaparken bağışıklık sisteminiz düşer ve bu nedenle daha sık hasta olursunuz. Sabah uyanır uyanmaz bir bardak greyfurt suyu içmeniz hem vücut direncinizi hem de metabolizma hızınızı artıracaktır.

Uyandığınız zaman metabolizmanızı daha hızlı hale getirmek amacı ile kahvaltınızdan yarım saat önce büyük bir bardak ılık ve limonlu su tüketin.

Sabah kahvaltınızda şekersiz çay veya sade kahve için. Yanında bol bol maydanoz ve roka tüketin. Limonlu olarak tüketmek daha lezzetli olacaktır. 1 dilim ekmek ile birlikte yağsız küçük bir parça peynir ve bir yumurta tüketin.

Öğlen yemeklerinizde oldukça kış sebzelerini tüketin. Kışın bize en büyük iyiliği bu sebzeler. Oldukça lifli ve vitaminli olan brokoli, karnabahar ve lahanayı bol bol tüketin. Yoğurt veya salatanızı da unutmayın…

Akşam yemeğinizi ise en geç saat 18.00’da yemelisiniz. En hafif yemeği tercih edin. Bu sebze yemeği veya yağsız köfte gibi yiyecekler olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir