Amasya Escort Bayan Burcu

Sağlıklı Zayıflama ve En iyi Diyet Yöntemleri Nelerdir?

Sağlık kaybetmememiz gereken en önemli servetimizdir. O yüzden kulaktan dolma diyetlerle insan vücudunda kalıcı hasar veya sağlıksız bir yaşam sunan umut pazarlayanlara dikkat etmek gerekir. Öncelikle sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız bunu doktor kontrolünde yapmanız gerekir. Ancak doktor sizin vücudunuzu analiz edip biyolojik gereksinimlerinizi saptayabilir. Bunun yanı sıra her doktorun önerdiği birkaç önemli nokta vardır. Sizin için bunları şu şekilde toparladık;

  • Öncelikle öğünlerde mideye aşırı yüklenmemek için gün içinde ki öğünlerinizi bölmelisiniz. Daha sık aralıklarla azar azar yiyerek hem bir sonra ki öğüne acıkıp çok yemezsiniz hem de vücut yavaş yavaş sindirdiği için yakması kolay olur
  • Light olarak üretilen besinler sizi kesinlikle zayıflatan ürünler değildir, dikkatli kullanılmalı ve yağ miktarı bol olan kızartma, mayonez gibi yiyeceklerden uzak durulmalı, en sağlıklısı haşlayarak yemektir.
  • Yemek öncesi salata yemeniz önerilir, doymanıza yardımcı olacaktır. Bu arada doyduğunuzu hissettiğiniz an yemeyi bırakmalısınız.
  • Her ne kadar sık öğünlerle azar azar yemekten bahsettiysek de her öğün arasına en az 4 saat bırakın ki vücut dinlenebilsin
  • Sadece yeme alışkanlığını disipline koymak yetmez egzersiz ve spor şart. Her gün en az 45 dakika açık havada yürümek metabolizma için iyi gelecektir.
  • Sıvı tüketimi vücut için çok önemlidir. Günde en az 6 bardak su tüketilmelidir.
  • Taze sebze ve meyveleri tüketmeye gayret edin. Haftada 1 kere balık yemeniz vücudun bazı gereksinimlerini karşılayacaktır.

En önemli adımlardan biri kişinin kendisini tanımasıdır. Diyetisyenden almış olduğunuz diyeti inceleyip “ben zaten bunlara uyuyorum ya da zaten böyle yaşıyorum” demeden önce bir düşünün. Kimse yemek yemeden kendiliğinden kilo almaz. Kendinizi tanıdığınız zaman bazı şeyleri düzeltmenin daha kolay olduğunu göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir