Amasya Escort Ayla & Meryem

Evliliğin 4 Altın Kuralı!

İki kişi birbirini sever, sevgiliyken çok güzel vakit geçirir ve aralarında sevgiden de öte olan bir bağ kurarlar. Bu bağın sonucunda da yollarını evlilik ile birleştirme kararı alırlar. Yollarını evlilik ile birleştirme kararlarının sonucu ise bazen hüsran olmaktadır. Evliliğin sonunun hüsran olmasının ise en büyük sebebi evlendikten sonra eşlerin tutumlarının değişmiş olmasıdır. Eşlerin birbirlerine karşı olan tutumlarının değişmesi de o ilişkiye hasar vermeye başlamaktadır. Evliliğinizin ilk günkü gibi kalabilmesi için, evliliğinizin güzel sürmesi için işte dikkat etmeniz gereken o kurallar;

Monotonluktan Kurtulun: Monotonluk bir evliliğin en çaresiz tarafıdır. Sürekli aynı olan bir hayat özellikle erkeği çok sıkacaktır. Bazı kadınların bu durum karakterine bağlıdır. Çünkü bazı kadınlar monotonluktan çok sıkılırken, bazı kadınlarda monotonluktan hoşlanmaktadırlar. Ancak erkeklerde bu durum böyle değildir. Çünkü erkekler genel olarak monotonluktan sıkılmaktadır. Siz de küçük bir hediye, küçük bir sürpriz ile evliliğinizi monotonluktan çıkarabilirsiniz.

Kendinizi Beğenin: Sizin kendinizi beğeniyor olmanız karşı tarafın da sizi beğenme ihtimalini yükseltecektir. Çünkü aşırı özgüven direkt olarak karşınızdakine yansıyacaktır. Kendinizi beğenmeniz, kendinizi sevmeniz karşınızdakini etkileyen unsurlardan olacaktır.

Eşinizi Fark Edin: Farkındalık ilişki üzerinde önemli bir etkeni oluşturmaktadır. Farkında olmalısınız. Yapılan doğruların, yapılan yanlışların farkında olmalısınız. Mesela eşiniz saçını boyattığında ona güzel olmuş, kötü olmuş gibi yorumlar yapabilmelisiniz. Ya da eşiniz kendine yeni kıyafetler aldığında bunu fark etmelisiniz. Onun yüzünde çıkan bir sivilceyi dahi fark etmeniz onun üzerinde büyük bir etki yaratacaktır.

Öfkenizi Kontrol Edin: Öfkenizi kontrol etmeniz, öfkelendiğinizde direkt olarak patlamadan düşünmeniz, sakinleşmeniz, daha sonra sakin bir dille konuşmanız sizin ilişkiniz açısından çok daha sağlıklı olacak olan bir yoldur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir