Amasya Büyük Göğüslü Escort Bayan Azra

Vücut Sivilce Haritası ve Vücut sivilce haritası nedir? Vücut sivilce haritası; Vücudumuzda çeşitli yerlerde sivilce çıkıyor. Sivilceler yerlerine göre bize işaret veriyorlar aslında. Buda bizim vücut sivilce haritasını önümüze getiriyor. Bel, boyun, kasık, sırt gibi yerlerde çıkan sivilceler bize neyi anlatıyor şimdi hepsini tek tek açıklayacağız

Vücut Sivilce Haritası

  1. Bölge Boyun: Boyun bölgesinde çıkan sivilceler aşırı şeker kullanımı, stres ve böbrek üstü hormonların aşırı salgılanması sonucu ortaya çıkıyor. Giydiğiniz gömleğin ve ya kazakları boyun bölgeleri sıkıyor ya da sert ise buda boyun bölgesinde sivilce artışına sebep olabilir.
  2. ve 3.  Bölge Omuzlar: Aşırı stres ve yorgunluk direk omuzlarda sivilce çıkmasına sebep olur. Tabi ki çanta askılarını da dikkat etmelisiniz.
  3. Bölge Göğüs: Göğsünüzde oluşan sivilceler dengesiz, yetersiz beslenme sebebiyle çıkan sivilcelerdir. Yâda aşırı   şekilde baharat tüketiyor iseniz bundan da kaynaklanıyor olabilir. Ayrıca hava almayan atlet, sutyen vb. iç çamaşırlarından uzak durmalısınız.
  4. ve 6. Bölge Kolların İç Kısım: Kalın deriyle kaplı olan kolların iç kısmında çıkan sivilceler dolaşım   yetersizliğinden ve ölü hücre sayısının fazlalığından kaynaklanabilir. Salisitik asit içeren nemlendiricilerle sivilcelerin önüne geçebilirsiniz.
  5. Bölge Karın: Karında bulunan yağ bezesi yüksek kan şekeri ya da sıkı kıyafetlerden kaynaklanıyor olabilir.
  6. Bölge Bikini Bölgesi: Ağda ve ya tıraş sonrasında meydana gelen, kıl çıkarken oluşan sivilceler olabilir. Yâda  yetersiz hijyenden kaynaklanan vajinal bölgenin sürekli pis ve akıntılı bırakılması sebebiyle çıkan sivilceler olabilir. Bu nedenle vajinal bölgedeki temizliğe daha çok önem vermelisiniz. Ve o bölgedeki sivilcelerin patlamamasına özen göstermelisiniz. Eğer o bölgedeki sivilceler ağrı boyutunda büyüdüyse ve sizi rahatsız ediyorsa lütfen bir doktora danışın.
  7. ve 10. Bölge Üst Bacaklar: Uyluk ve üst bacaklardaki yani baldırlarda oluşan sivilceler genelde kullandığınız ürünlerden sebep ortaya çıkabilir. Duş jelleri, vücut losyonları gibi kullandığınız ürünler bu bölgedeki sivilce artışını tetikler. Kullandığınız ürünlere dikkat edin ve asla cildinize zarar veren ürünleri ısrarla kullanmaya devam etmeyin.
  8. ve 12. Bölge Sırt ve Bel Bölgesi: Sırt bölgesinde sivilceler, sıkı dar giysiler, aşırı terleme gibi etkenler yüzünden ortaya çıkabilir. En çok sivilce çıkan bölgelerdir. Yüksek kalorideki yiyecekler de sırttaki sivilceleri arttırır.
  9. ve 14. Bölge Kalça Kısmı: Kalça kısmındaki sivilceler çoğunlukla dar ve hava almayan giysilerden sebep oluşurlar. Nemlendirici özelliği olan ve pamuklu iç çamaşırı kullanmanız önemli.

Vücut Sivilce Haritası

Bu makalemizde vücut sivilce haritası nedir sizlere açıklamaya çalıştık. Cildiniz için her türlü tedbiri almaktan çekinmeyin ve cildinize iyi bakın. Beklemediğiniz ve baş edemediğiniz durumlarda doktorunuza başvurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir